To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Compressor Style | self-contained |
|---|---|
| Control Type | electronic control |
| Depth | 4" |
| Features | Made in USA |
| Horsepower | 1/5 HP |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Doors | 2 doors |
| Number of Sections | two-section |
| Product Type | sandwich prep |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Continental Refrigerator |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerated Counter, Sandwich / Salad Unit |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









