To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | electronic control |
|---|---|
| Door Type | rehingeable doors |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Material | aluminum, galvanized steel, stainless steel |
| Product Type | worktop unit |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, ENERGY STAR, NSF |
| Vendor Name | Continental Refrigerator |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 cm |
| Item Height | 35 cm |
| Item Depth | 30.31 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Base Worktop Refrigerator |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









