To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 12 x 20 x 2 |
|---|---|
| Control Type | automatic |
| Depth | 2" |
| Design | boilerless |
| Features | automatic cleaning |
| Power Type | electric |
| Product Type | combi oven |
| Safety and Compliance | HACCP |
| Speeds | 9-speed |
| Style | liquid |
| Temperature Control | low temperature |
| Voltage | 240V |
| Vendor Name | Blodgett |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 5452 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 20.2 cm |
| Item Height | 45.6 cm |
| Item Depth | 2 cm |
| Item Weight | 310 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Combi Oven, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









