To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | (4) 12" x 20" x 2.5" deep hotel pans, (5) 12" x 20" x 2" deep pans, (6) half-size sheet pans |
|---|---|
| Control Type | touch screen |
| Design | boilerless |
| Door Type | glass door |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | combi steamer |
| Safety and Compliance | CE, cETLus, ETL-Sanitation |
| Size | mini size |
| Speeds | 9-speed |
| Vendor Name | Blodgett |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 5452 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 20.2 cm |
| Item Height | 30.18 cm |
| Item Depth | 32.13 cm |
| Item Weight | 158 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Combi Oven, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









