To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| BTU | 120000 BTUs |
|---|---|
| Color | chrome |
| Depth | 26.25", 31.25" |
| Height | 54.25" |
| Material | aluminized steel, stainless steel |
| Power Type | liquid propane |
| Product Type | pizza oven |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 30", 41.63" |
| Vendor Name | Bakers Pride |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 41.63 cm |
| Item Height | 54.25 cm |
| Item Depth | 31.25 cm |
| Item Weight | 986 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Countertop Ovens, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









