To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 34"W x 31-1/4"D x 41-1/8"H |
|---|---|
| Color | white |
| Control Type | electronic control |
| Depth | 31-1/4" |
| Door Type | self-latching doors, stainless steel door |
| Features | Made in USA |
| Height | 41-1/8" |
| Horsepower | 1/2 HP |
| Material | stainless steel |
| Product Type | milk cooler / station |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cULus, UL, UL-Sanitation |
| Width | 34 |
| Vendor Name | Beverage Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 15825 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 34 cm |
| Item Height | 41.12 cm |
| Item Depth | 31.25 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Milk Cooler / Station |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









