To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Fits Brand | Nemco |
|---|---|
| Fits Model | 56050-1, 56050-2, 56050-3 |
| Product Type | Can Openers |
| Replaces Parts | Nemco -56050-1; NEM56050-1; 56050-1 |
| Replaces Parts Brand | Nemco |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 17 cm |
| Item Height | 9 cm |
| Item Length | 4 |
| Item Weight | 3.9 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Equipment, Food Prep Equipment, Can Openers |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









