To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 4 cups |
|---|---|
| Diameter | 8" dia |
| Durability and Resistance | dishwasher safe |
| Features | induction ready, non-stick |
| Handle | cool touch handles |
| Height | 3-1/13" |
| Material | stainless steel, tempered glass |
| Product Type | egg poacher |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642055293 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 12.4 cm |
| Item Height | 3.08 cm |
| Item Depth | 17.32 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 2.43 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Egg Poacher |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









