To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | red |
|---|---|
| Handle | silicone handle |
| Material | silicone, stainless steel |
| Product Type | utility tongs |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 72 |
| Packed By | 72 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169155982 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 1.57 cm |
| Item Height | 1.42 cm |
| Item Length | 11.89 |
| Item Weight | 0.35 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Utility Tongs |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









