To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 1.5 quart |
|---|---|
| Diameter | 7-3/4" dia |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Material | stainless steel |
| Product Type | mixing bowl |
| Shape | round |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 36 |
| Packed By | 36 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169117164 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 9.06 cm |
| Item Height | 2.25 cm |
| Item Depth | 9.06 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.43 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Mixing Bowl, Metal |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









