To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 3 quart |
|---|---|
| Diameter | 9" dia |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Material | stainless steel |
| Product Type | mixing bowl |
| Shape | round |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 48 |
| Packed By | 48 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169117027 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 9.75 cm |
| Item Height | 3.62 cm |
| Item Depth | 18.88 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 0.7 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Mixing Bowl, Metal |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









