To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 23L x 31-12W x 29-14H |
|---|---|
| Capacity | 125 lb. capacity |
| Color | gray |
| Design | mobile |
| Height | 29-1/4 |
| Length | 23" |
| Material | polyethylene, polyurethane |
| Product Type | ice bin / ice caddy |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 31-1/2" |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642032584 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 31.5 cm |
| Item Height | 29.25 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Length | 23 |
| Item Weight | 66.93 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Ice Bin / Ice Caddy , Mobile |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









