To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 580 lbs. ice storage capacity |
|---|---|
| Features | LED lighting |
| Material | polyurethane, stainless steel |
| Product Type | ice bin |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | Maxx Ice |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 845035021053 |
| Shipping Origin | 40361 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 30 cm |
| Item Height | 50 cm |
| Item Depth | 34 cm |
| Item Weight | 164 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Bin for Ice Machines |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









