To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 12.5 amps |
|---|---|
| Area | 11-13/16"W x 27"D x 6-5/16"H, 14-5/8"W x 29-3/4"D x 10-11/16"H |
| Capacity | (4) 1/3 pan |
| Control Type | dial control |
| Depth | 27", 29-3/4" |
| Design | countertop |
| Height | 10-11/16", 6-5/16" |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | food warmer |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Shape | rectangular |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 1.5 kW |
| Width | 11-13/16", 14-5/8" |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169136486 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 14.62 cm |
| Item Height | 10.69 cm |
| Item Depth | 29.75 cm |
| Item Weight | 24.8 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Food Pan Warmer, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









