To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 10.5 amps |
|---|---|
| Capacity | 7 quart |
| Design | countertop |
| Diameter | 11" dia |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | food warmer/cooker |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Shape | round |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 1.05 kW |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 842169138343 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Weight | 8.6 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Food Pan Warmer/Cooker, Countertop |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









