To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 13.9 Amps |
|---|---|
| Area | 23-1/2"W x 19-1/2"D x 27"H |
| Capacity | 2.64 gallons |
| Depth | 19-1/2" |
| Height | 27" |
| Product Type | frozen beverage machine |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Voltage | 120v |
| Width | 23-1/2" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080737560 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 23.5 cm |
| Item Height | 27 cm |
| Item Depth | 19.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Frozen Drink Machine, Non-Carbonated, Bowl Type |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









