To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 13.3 amps |
|---|---|
| Features | adjustable legs, Made in USA |
| Height | 2-1/8" |
| Material | aluminized steel, stainless steel |
| Product Type | conveyor toaster |
| Safety and Compliance | cULus, NSF, NSF cULus |
| Speeds | variable speed |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 1.6 kW |
| Width | 10-1/2" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 671080705699 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Toaster, Conveyor Type |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









