To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 14.4 amp |
|---|---|
| Control Type | electronic controls |
| Design | countertop |
| Features | adjustable legs |
| Height | 1-1/2" |
| Material | stainless steel |
| Output | 350 slices/hour |
| Power Type | electric |
| Product Type | conveyor toaster |
| Safety and Compliance | ETL, ETL-Sanitation |
| Speeds | variable speed |
| Voltage | 120v |
| Vendor Name | APW Wyott |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 887331000000 |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 14.81 cm |
| Item Height | 15.06 cm |
| Item Depth | 23.5 cm |
| Item Weight | 54 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Toaster, Conveyor Type |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









