To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Capacity | 2 oz |
|---|---|
| Color | blue |
| Design | left or right handed |
| Diameter | 2.25" dia |
| Features | color coded |
| Handle | |
| Length | 6-5/8" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | disher |
| Safety and Compliance | NSF |
| Size | 16 |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419923786 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Length | 6.62 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Disher, Standard Round Bowl |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









