To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | blue |
|---|---|
| Features | color coded |
| Handle | ergonomic handle |
| Material | stainless steel |
| Product Type | disher |
| Safety and Compliance | Microban |
| Size | 16 |
| Vendor Name | Hamilton Beach |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 040094906796 |
| Shipping Origin | 28387 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 3.13 cm |
| Item Height | 11.5 cm |
| Item Depth | 1.94 cm |
| Item Weight | 0.45 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Disher, Standard Round Bowl |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









