To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 76"W x 6-1/4"D x 3/8" thick |
|---|---|
| Depth | 6-1/4" |
| Material | poly |
| Product Type | cutting board |
| Thickness | 3/8" |
| Width | 76" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419765768 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 76 cm |
| Item Depth | 6.25 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cutting Board, Plastic |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









