To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | gray |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Control Type | electronic control |
| Design | reach-in |
| Door Type | solid doors |
| Features | Made in USA |
| Height | 84-7/8" |
| Installation Type | top mounted |
| Material | aluminum, stainless steel |
| Number of Doors | 4 doors |
| Number of Sections | two-section |
| Number of Shelves | 6 shelves |
| Product Type | refrigerator |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cULus, UL, UL-Sanitation |
| Speeds | variable speed |
| Width | 52" |
| Vendor Name | Victory Refrigeration |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 52 cm |
| Item Height | 84.88 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Refrigerator, Reach-In |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









