To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 17-7/8"W x 20-3/4"D x 34-1/8"H |
|---|---|
| BTU | 125000 BTU |
| Depth | 20-3/4" |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Height | 34-1/8" |
| Material | stainless steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | wok range |
| Safety and Compliance | CSA, CSA-Sanitation |
| Width | 17-7/8" |
| Vendor Name | Turbo Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 90808 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 17.88 cm |
| Item Height | 34.12 cm |
| Item Depth | 20.75 cm |
| Item Weight | 125 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Range, Wok, Gas |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









