To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 60" W x 24" D |
|---|---|
| BTU | 100000 BTU |
| Control Type | manual controls |
| Depth | 24" |
| Design | countertop |
| Material | stainless steel, steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | griddle |
| Safety and Compliance | CSA, NSF |
| Thickness | 1" |
| Width | 60" |
| Vendor Name | Southbend |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 27526 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60 cm |
| Item Height | 16.12 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Item Weight | 705 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Griddle, Gas, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









