To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 41"W x 23-1/2"D x 45-1/2"H |
|---|---|
| Backsplash | 11-3/4"H backsplash |
| Compartments | 2-compartments |
| Depth | 12", 23-1/2" |
| Height | 45-1/2" |
| Material | 304 stainless steel |
| Product Type | commercial sink |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 18", 41" |
| Vendor Name | Serv-Ware |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28504 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 41 cm |
| Item Height | 45.5 cm |
| Item Depth | 23.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink, (2) Two Compartment |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









