To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 39"W x 19-1/2"D x 45-1/2"H |
|---|---|
| Backsplash | 9"H backsplash |
| Compartments | 3-compartments |
| Depth | 10", 19-1/2" |
| Design | backsplash |
| Height | 45-1/2" |
| Material | 304 stainless steel |
| Product Type | compartment sink |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 10", 39" |
| Vendor Name | Serv-Ware |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 28504 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 39 cm |
| Item Height | 45.5 cm |
| Item Depth | 19.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Sink, (3) Three Compartment |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









