To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | electric |
|---|---|
| Material | stainless steel |
| Product Type | dump station |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 15-5/8" |
| Vendor Name | Pitco Frialator |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 3275 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15.62 cm |
| Item Height | 39.75 cm |
| Item Depth | 34.47 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bread & Batter Station |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









