To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Design | floor model, reversible |
|---|---|
| Horsepower | 1 HP |
| Length | 91-1/4" |
| Material | stainless steel |
| Product Type | dough sheeter |
| Safety and Compliance | CE, ETL |
| Speeds | 20 speeds |
| Vendor Name | Doyon |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 49858 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 23 cm |
| Item Height | 45.75 cm |
| Item Depth | 39.5 cm |
| Item Length | 91.25 |
| Item Weight | 570 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dough Sheeter |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









