To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Control Type | manual controls |
|---|---|
| Design | countertop |
| Number of Burners | 2 burners |
| Power Type | lp, natural gas |
| Product Type | hot plate |
| Width | 12" |
| Vendor Name | Migali |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 819296020681 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 12 cm |
| Item Height | 13.1 cm |
| Item Depth | 27.6 cm |
| Item Weight | 56 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Commercial Counter-top Range Hot Plate |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









