To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Design | reach-in |
|---|---|
| Door Type | solid hinged door |
| Number of Doors | 1 door |
| Number of Sections | single-section |
| Product Type | freezer |
| Width | 28.7" |
| Vendor Name | Migali |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 819296020001 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 28.7 cm |
| Item Height | 81.25 cm |
| Item Depth | 31.5 cm |
| Item Weight | 236 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Commercial Reach-In Freezer |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









