To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 10.0 Amps |
|---|---|
| Compressor Style | self-contained |
| Design | reach-in |
| Door Type | solid doors |
| Horsepower | 0.68 HP |
| Installation Type | top mounted |
| Material | stainless steel |
| Number of Sections | two-section |
| Product Type | freezer |
| Refrigerant Type | R290 |
| Refrigeration | self-contained refrigeration |
| Safety and Compliance | cULus, ENERGY STAR, NSF |
| Voltage | 115v |
| Volume | 46.0 cubic feet |
| Vendor Name | Delfield |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 55.22 cm |
| Item Height | 79.38 cm |
| Item Depth | 32.44 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Freezer, Reach-In |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









