To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 29-1/16"W x 27-11/64"D x 39-33/64"H |
|---|---|
| Capacity | 60 lb bin storage capacity |
| Compressor Style | self-contained |
| Cooling | air-cooled |
| Depth | 27-11/64" |
| Features | with Bin |
| Height | 39-33/64" |
| Ice Type | Flake-Style |
| Material | stainless steel |
| Output | 398 lb/24 hours |
| Product Type | ice maker with bin |
| Safety and Compliance | cETLus, ENERGY STAR, ETL |
| Width | 29-1/16" |
| Vendor Name | Manitowoc |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 38019 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 29.06 cm |
| Item Height | 39.52 cm |
| Item Depth | 27.17 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Maker with Bin, Flake-Style |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









