To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Flow Rate | 3.5 gpm |
|---|---|
| Micron Rating | 5 micron |
| Output | 800 lbs. |
| Pressure | 125 psi |
| Product Type | water filtration system |
| Vendor Name | Icetro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 5.5 cm |
| Item Height | 33.5 cm |
| Item Depth | 4.25 cm |
| Item Weight | 9 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Water Filter |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









