To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 14-7/8"H x 5-1/16"D |
|---|---|
| Capacity | 25000 gallons |
| Depth | 5-1/16" |
| Flow Rate | 2.1 gpm |
| Height | 14-7/8" |
| Micron Rating | 0.2 micron |
| Pressure | 125 psi |
| Product Type | water filtration system |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Height | 14.88 cm |
| Item Depth | 5.06 cm |
| Item Weight | 9.4 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Water Filter System |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









