To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 67" W x 19" D x 1/2" thick |
|---|---|
| Depth | 19" |
| Material | wood |
| Product Type | cutting board |
| Safety and Compliance | NSF |
| Thickness | 1/2" |
| Width | 67" |
| Vendor Name | Hoshizaki |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 30224 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 67 cm |
| Item Depth | 19 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cutting Board, Wood |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









