To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 48-1/8"L x 19"D |
|---|---|
| Capacity | (1) pan size |
| Depth | 19" |
| Design | drop-in |
| Features | insulated, Made in USA |
| Height | 12" |
| Length | 48-1/8" |
| Material | brass, stainless steel |
| Product Type | ice wells |
| Width | 48.13" |
| Vendor Name | Hatco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 54235 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 48.13 cm |
| Item Height | 12 cm |
| Item Depth | 19 cm |
| Item Length | 48.12 |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Wells |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









