To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 42"W x 15"D x 32"H |
|---|---|
| Depth | 15" |
| Height | 32" |
| Installation Type | wall mount |
| Material | stainless steel |
| Product Type | cabinet |
| Safety and Compliance | ETL-Sanitation |
| Width | 42" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 486049700 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 42 cm |
| Item Height | 32 cm |
| Item Depth | 15 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cabinet, Wall-Mounted |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









