To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 20 x 20, 78"W x 12"D, 78"W x 28"D x 46-7/8"H |
|---|---|
| Capacity | 6 gallon |
| Compartments | 1 compartment |
| Depth | 12", 28" |
| Design | portable |
| Features | insulated, with drain |
| Height | 46-7/8" |
| Material | stainless steel |
| Number of Racks | 3 rack |
| Product Type | portable bar |
| Safety and Compliance | ETL-Sanitation |
| Width | 78" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 486049700 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 78 cm |
| Item Height | 46.88 cm |
| Item Depth | 28 cm |
| Item Weight | 405 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Portable Bar |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









