To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 24-1/4"W x 26-7/8"D x 36-1/4"H |
|---|---|
| Depth | 26-7/8" |
| Height | 36-1/4" |
| Material | stainless steel |
| Output | 864 glasses/hour |
| Product Type | glasswasher |
| Temperature Control | high temperature |
| Width | 24-1/4" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24.25 cm |
| Item Height | 36.25 cm |
| Item Depth | 26.88 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Underbar Glasswasher |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









