To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 24"W x 19"D x 37"H |
|---|---|
| Capacity | (1) 3-gallon container |
| Compressor Style | self-contained |
| Depth | 19" |
| Design | feestanding, underbar |
| Height | 37" |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Legs | stainless steel legs |
| Material | stainless steel |
| Product Type | ice cream dipping cabinet |
| Refrigerant Type | R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-Sanitation |
| Width | 24" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 486049700 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 37 cm |
| Item Depth | 19 cm |
| Item Length | 24 |
| Item Weight | 140 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Underbar Ice Cream Dipping Cabinet |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









