To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 48"W x 19"D |
|---|---|
| Depth | 19" |
| Door Type | hinged door |
| Material | stainless steel |
| Product Type | underbar drainboard |
| Safety and Compliance | ETL-Sanitation |
| Width | 48" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 486049700 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 48 cm |
| Item Height | 37 cm |
| Item Depth | 19 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Underbar Drain Workboard Unit |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









