To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 42"W x 19"D |
|---|---|
| Capacity | 84 lbs. ice capacity |
| Depth | 10-1/2", 19" |
| Features | bottle storage, insulated |
| Material | abs, plastic, stainless steel |
| Number of Racks | 2 racks |
| Product Type | underbar ice bin/cocktail station |
| Safety and Compliance | ETL-Sanitation |
| Width | 42" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 486049700 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 42 cm |
| Item Depth | 19 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Underbar Ice Bin/Cocktail Station, Bottle Well Bin |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









