To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 5.0 amps |
|---|---|
| Area | 42"W x 25-1/4"D |
| Color | black |
| Depth | 24-1/8" |
| Material | abs, stainless steel, vinyl |
| Product Type | back bar cabinet |
| Refrigeration | non-refrigerated |
| Safety and Compliance | ETL-Sanitation |
| Voltage | 120v |
| Width | 42" |
| Vendor Name | Glastender |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 486049700 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 42 cm |
| Item Height | 35 cm |
| Item Depth | 24.12 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Back Bar Cabinet, Non-Refrigerated |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









