To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 12-13"W x 8-10"H x 2" Thick |
|---|---|
| Color | orange |
| Diameter | 21.5" dia |
| Durability and Resistance | fire retardant |
| Features | swivel seat, upholstered |
| Height | 8-10" |
| Product Type | lounge chairs |
| Style | contemporary style, swivel |
| Thickness | 2" |
| Width | 12-13" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 889142060901 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Reception Furniture - Chairs |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









