To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 13"W x 15.5"D x 9.75"H |
|---|---|
| Capacity | 800 lb. weight capacity |
| Color | black, gold |
| Depth | 15.5" |
| Durability and Resistance | fire retardant |
| Features | upholstered |
| Height | 9.75" |
| Material | steel |
| Product Type | church chairs |
| Thickness | 16 gauge, 4.25" |
| Width | 13" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 812581012637 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 13 cm |
| Item Height | 9.75 cm |
| Item Depth | 15.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Banquet/Church Stack Chairs |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









