To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 16"W x 15.5"D |
|---|---|
| Color | black |
| Depth | 15.5" |
| Durability and Resistance | fire retardant |
| Features | upholstered, with footrest |
| Height | counter height |
| Material | vinyl, wood |
| Product Type | bar stool |
| Width | 16" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 889142045243 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 16 cm |
| Item Depth | 15.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Residential Barstools |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









