To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 18"W x 3.5"D x 41.25"H |
|---|---|
| Capacity | 500 lb. weight capacity |
| Color | black |
| Depth | 3.5" |
| Height | 41.25" |
| Material | plastic |
| Product Type | folding chairs |
| Style | ergonomic, foldable |
| Thickness | 18 gauge |
| Width | 18" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 889142417484 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18 cm |
| Item Height | 41.25 cm |
| Item Depth | 3.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Folding Chairs |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









