To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 18"W x 3"D x 38.5"H |
|---|---|
| Capacity | 300 lbs weight capacity |
| Color | orange |
| Depth | 3" |
| Design | indoor, outdoor |
| Height | 38.5" |
| Material | steel |
| Product Type | folding chairs |
| Style | foldable |
| Thickness | 18 gauge |
| Weight | 300 lbs |
| Width | 18" |
| Vendor Name | Flash Furniture |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 889142417538 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18 cm |
| Item Height | 38.5 cm |
| Item Depth | 3 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Folding Chairs |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









