To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 6.8 Amps |
|---|---|
| Area | 36"W x 30"D x 34"H |
| Capacity | 100 lb. capacity |
| Depth | 30 |
| Height | 34" |
| Horsepower | 1/4 HP |
| Material | 304 stainless steel |
| Product Type | serving counter |
| Safety and Compliance | NSF, UL |
| Thickness | 18 gauge |
| Voltage | 120 V |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Eagle Group |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 199388903 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 34 cm |
| Item Depth | 30 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Serving Counter, Ice Cream |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









