To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 25-3/4"W x 25-3/4"D x 56"H |
|---|---|
| Depth | 25-3/4" |
| Features | chemical pump included |
| Height | 56", tall |
| Horsepower | 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Output | 40 racks per hour |
| Product Type | dishwasher |
| Safety and Compliance | cULus, ENERGY STAR, ETL, UL |
| Temperature Control | low temperature |
| Width | 25-3/4" |
| Vendor Name | CMA Dishmachines |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 25.75 cm |
| Item Height | 56 cm |
| Item Depth | 25.75 cm |
| Item Weight | 264 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dishwasher, Door Type |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









